O nás

Zahájení činnosti firmy ZDRAVTEX s.r.o. předcházelo několikaleté obchodování fyzické osoby Šimša Pavel. V únoru roku 2000 vzniká firma ZDRAVTEX s.r.o. zápisem do obchodního rejstříku v Ostravě. Ve stejném období vznikají chráněné dílny za pomoci olomouckého úřadu práce.

Firma zaměstnává nad 50% zaměstnanců se zdravotním postižením, kteří se převážně podílí na výrobě, expedici a úklidu.
Zaměstnanci jsou plně kvalifikováni a pečlivě vybíráni dle praxe a druhu znevýhodnění. Převážná část má dlouholetou praxi v OP Prostějov. Jednotlivým zaměstnancům jsou přizpůsobovány pracovní podmínky.

Vedení společnosti ZDRAVTEX s.r.o., Olomouc, uznává jakost za věc nejvyšší priority, za jeden z rozhodujících prvků úspěšnosti a prosperity firmy. V souladu se strategií firmy je snahou neustálé zlepšovat úroveň všech činností, zajištění konkurenceschopnosti a dobré postavení na tuzemském trhu.
Firma je zaměřená na komplexní vybavení zdravotnických zařízení, ubytoven, hotelů, škol, lázní apod. kvalitními českými a atestovanými výrobky.
Organizace má charakter výrobně – obchodní. Do výrobní části zahrnujeme výrobu profesního ošacení pro zdravotnictví a vývoj oděvů dle přání zákazníků. Rovněž šití lůžkovin, rehabilitačních pomůcek, vodonepropustných podložek, matrací, ubrusů, aj.
Výroba probíhá na nových a kvalitních průmyslových strojích zn. SIRUBA. Z obchodní činnosti nabízíme přikrývky a polštáře, napínací prostěradla, listové a froté ručníky dále dezinfekční a čistící prostředky, běžnou drogérii, úklidovou techniku, papírový program, zásobníky, igelitové pytle na odpad, aj.

Již v roce 2005 proběhl úspěšně certifikační audit Institutem pro testování a certifikaci, a.s. Zlín pod.č.: 05 0051 SJ s platností v oblasti:

  • Návrh, vývoj a výroba profesního ošacení pro zdravotnictví, potravinářství a podobné činnosti, oděvů a ošacení pro pacienty.
  • Výroba a prodej rehabilitačních pomůcek, ložního prádla a dalších textilních výrobků pro zdravotnictví a sociální sféru.
  • Nákup a prodej pracovní obuvi, čistících, dezinfekčních a sanitárních prostředků a doplňkových předmětů pro zdravotnická a sociální zařízení.

Společnost nadále udržuje tyto certifikované systémy podle těchto ČSN EN: ISO 9001:2009, ISO 13485:2012, ISO 14001:2005

Motto: „Věříme, že úspěšnost firmy je v rukou zákazníků, které nechceme zklamat.“

Děkujeme Vám.

Pavel a Jitka Šimšovi
jednatelé ZDRAVTEX s.r.o.